13 marca 2009 r. rozpoczęło działalność nasze
Wydawnictwo SCRIPTORIUM
.
Dziękujemy Wam, Szanowni Czytelnicy, za te wszystkie fajne lata.
Możemy Was jeszcze niejednok
rotnie czymś zaskoczyć, więc
"pozostańcie Państwo z nami!"

książki niezwykłe...

Książki niezwykłe

Zło w filozofii Gabriela Marcela

Informacje o publikacji

Autorzy: Aida Czyrnek (autor monografii)
Kategoria: FILOZOFIA
Ilość stron: 132
Numer ISBN: 978-83-62625-67-3

Opis publikacji

Ze Wstępu:
(...)
Każdy człowiek odpowiada za swoje czyny, możemy nasze działania kategoryzować (oceniać). Kategoryzacji dokonuje się na podstawie obowiązujących, w danym społeczeństwie lub w kulturze, norm. Jednak dobro moralne jest czymś bardziej uniwersalnym, jest czymś, co dotyczy każdego z nas, bez względu na przynależność etniczną, pełnioną rolę społeczną lub wykonywany zawód. Żaden człowiek nie jest zwolniony z obowiązku bycia dobrym dla drugiego człowieka. Ale już w Biblii zauważamy, że zło pojawia się zaraz po stworzeniu człowieka przez Boga, tak jakby chciało to dobro zniszczyć i wchłonąć.
Dlaczego postanowiłam zająć się akurat Marcelem? Bo jest on jednym z ciekawszych i bardziej autentycznych filozofów. Filozofem bardziej dostępnym, bo zajmującym się światem takim, jakim każdy z nas go postrzega, światem, w którym jesteśmy, a nie takim, do którego musimy się dopiero przedzierać, jak chcieli niektórzy inni filozofowie. Używa języka niemal potocznego, swoje myśli wyraża w słowach, które większość zna, mówi o problemach, z którymi styka się każdy. U niego filozofia, jak u Sokratesa, ma dotyczyć i pobudzać do myślenia zwykłych ludzi. Posługuje się licznymi przykładami, co obrazuje i pomaga uchwycić dokładnie to, o czym mówi. Pokazuje przez to, że filozofia dotyczy ludzi, ich życia, że to nie tylko rozmowa mądrych głów za "zielonymi stolikami".
(...)

Spis treści

Wstęp

Rozdział I.
1.1. Krótka historia filozofii zła
1.2. Egzystencjalizm
1.3. Życiorys Gabriela Marcela

Rozdział II.
2.1. Problem a tajemnica - gdzie tkwi zło?
2.2. Marcelowska filozofia człowieka
2.2.1. Problem posiadania
2.3. Wiara a zło
2.4. Istota zła

Zakończenie

Bibliografia

Cena publikacji

40,00 PLN


Scriptorium. Wydawnictwo Naukowe © 2010. Główna | Wydawnictwo | Publikacje | Kontakt Alexis Sanchez Jersey http://www.arsenalplayershop.com http://www.ncaaplayershop.com Eddie Lacy Jersey http://www.realmadridplayershop.com lagalaxy soccer shop mls player shop uefa club jersey national soccer shirt usa soccer player shop hockey throwback shop 16/17 juventus jersey shop penguins player shop blackhawks player gear blues player shop 16/17 atletico madrid jersey shop capitals player shop marian hossa jersey andrew shaw jersey clark griswold jersey patrick kane jersey duncan keith jersey jonathan toews jersey Artemi Panarin Jersey 2017 saint germain jersey barcelona jersey 16/17 16/17 Manchester United jersey 16/17 Real Madrid jersey 2017 inter milan jersey 16/17 bayern munchen jersey shop hockey jersey canadiens player jersey anaheim ducks player shop mlb player shop lakings player store lakings player shop

Ergobaby Pas Cher | Louboutin Pas Cher | Canada Goose Pas Cher